Vážení rodiče,

chci se s Vámi podělit o RADOSTNOU ZPRÁVU. Společnost OKAY.cz v Zábřeze nás velmi mile překvapila.

SPONZORSKÝM DAREM  naší MŠ věnovala AUTOMATICKOU PRAČKU  Electrolux  v hodnotě 10.000,-Kč.  Velmi si vážíme jejich daru a děkujeme toutu cestou celé firmě OKAY.cz Zábřeh a zejména p. Rychlíkovi/zástupci firmy a zároveň jednomu z rodičů našeho dítěte/, který vedl  jednání s MŠ  a zúčastnil se předávání daru na prodejně.

IMG-20231116-WA0008.    IMG-20231116-WA0009

————————————————————————————————————————-

Není to jediný dar, který MŠ  v letošním školním roce obdržela.

Další poděkování za finanční dar směřuje rodičům POZDÍŠKOVÝM- taktéž nás potěšili.

Jana Pospíšilová, ředitelka MŠ

————————————————————————————————————————–

Vážení rodiče,

na základě dotazů ohledně fotografování Vám sdělujeme, že se na konci roku budeme vždy společně ve třídách fotografovat-toto fotografování nerušíme.

S ohledem na rozšiřující se kapacitu školy/máme již 217 dětí/, budeme fotografování jednotlivců nabízet pouze dětem, které budou po prázdninách odcházet do ZŠ. V tomto velkém množství dětí/9 tříd/je fotografování organizačně a časově velmi náročné.

Pokud máme správné informace, tak fotografické služby v Mohelnici nabízí p. Salamon a p. Šafářová- prosím, obracejte se na ně.

————————————————————————————————————————

AKCE ŠKOLY:

V rámci  spolupráce se ZŠ Vodní mají střední a předškolní třídy možnost  dopoledne  využívat venkovní hřiště ZŠ /dle organ. pokynů /. Během školního roku bude třídám nabídnut i pobyt v malé tělocvičně ZŠ. Velmi si nabídky ceníme a touto cestou děkujeme  p. řediteli Hlouškovi.

Naše škola podporuje rozvoj pohybových aktivit a vyhledává i další možnosti, jak děti motivovat ke sportování. V této souvislosti nás těší  navázání spolupráce s tenisovým klubem v Mohelnici- předškolní třídy budou mít brzy možnost se zúčastnit tenisového tréninku pod vedením trenéra Lukáše Chalupy.

14.12.- sbor zpívá ve Spolku ručních řemesel-13,00 hod

14.12.-sbor zpívá na penzionu-Medkova ulice-10,00 hod

13.12.-koledování na náměstí Svobody-15,20 hod

12.12.-sbor zpívá rodičům – akce ve třídě Motýlků

8.12.-sbor zpívá na penzionu Lidická ulice-pěvecký sbor

7.12.-akce v KD- Mikulášování

6.12-Čertoviny-akce s rodiči

5.12.-Mikuláš v MŠ

15.11.-Hajný, lesa pán- vzdělávací pořad- předškolní třídy pozvané do ZŠ Mlýnská

24.11.-sázení stromů  na školní zahradě se spolkem STURM- předškoláci

15.11.-Hajný, lesa pán- vzdělávací pořad- předškolní třídy pozvané do ZŠ Mlýnská

6.11.-  divadlo v KD-  Veselá pouť- všechny třídy

25.10.- vánoční fotografování dětí-pouze předškoláci

16.10.-edukativní program -Jak se peče chleba– třída Štěňátek- na učilišti ZŠ Vodní

11.10.-hurá na tenis-Motýlci

4.10.-  hurá na tenis-Sluníčka-dopolední akce

3.+4.10.-pobyt v Žádlovickém parku s prvky environmetálního vzdělávání-poznatky o podzimní přírodě-stromy, plody, potok, rybník, zvířata v přírodě….- Hvězdičky, Žabky, Sovičky

27.9.-hurá na tenis– Štěňátka + předškoláci z Hvězdiček/20,-Kč -dítě/

22.9.- vzdělávací program DRAVCI– pro celou školu- školní zahrada-informace v šatnách tříd

PROJEKT MODERNIZACE VENKOVNÍCH A VNITŘNÍCH PROSTOR MŠ NA ZÁMEČKU:

V rámci projektu došlo v roce 2022 k modernizaci předškolních tříd – můžete se podívat na tomto odkaze:

————————————————————————————————————————-

VÝŠE STRAVNÉHO:

platby stravného dle věku:

děti   3-6-let                       přesnídávka-13,- Kč,  oběd- 30,-Kč, svačina-  10,-Kč           CELKEM    53,-Kč/den

děti 7-10 let                        přesnídávka – 13,-Kč, oběd-  34,-Kč, svačina- 10,-Kč            CELKEM     57,-Kč/den

INFORMACE K ODHLÁŠKÁM A PŘIHLÁŠKÁM  STRAVY

Veškerou stravu/přesnídávky, obědy a svačiny/ si odhlašují a přihlašují RODIČE SAMI POUZE přes novou aplikaci/viz informace na webu -oddíl jídelna či v šatnách dětí/.

Žádáme rodiče, aby tuto důležitou informaci zaznamenali a systém správně používali.

Na webu-www.msnazamecku.cz- na liště-oddíl Jídelna/či v šatnách/ je letáček s postupem k odhláškám a přihlašovací tabulka /vše si pročtěte/.

K přihlášení do tabulky použijte Vaše přihlašovací údaje.

————————————————————————————————————————–

Desatero pro rodiče – DOPORUČENO MŠMT!

————————————————————————————————————————  Sledujte zdrav. stav svých dětí a přivádějte JEN DĚTI ZDRAVÉ, BEZ PŘÍZNAKŮ RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ .

————————————————————————————————————————

PROJEKTY ŠKOLY v roce 2023/24

Čteme denně dětem/podpora čtenářské gramotnosti/

Plasty se nenosí…/ekologický projekt/

Cílem projektu je vzbudit u dětí, rodičů i široké veřejnosti zájem o životní prostředí včetně důsledků chování v něm.

Se Sokolem do života/zvyšování fyzické zdatnosti/

Celá MŠ je zapojena do sportovního projektu České obce sokolské

——————————————————————————————————————–

V souvislosti s nařízením o ochraně osobních údajů- uveřejňujeme pověřenou osobu             p. Mgr.Renátu Czislinskou , email : czislinska@mohelnice.cz , tel. 776 772 855.