Aktuální informace

Oznamujeme rodičům, že tiskopis o školkovném za rok 2021 budeme potvrzovat průběžně během měsíce ledna i února 2022. Žádáme rodiče, aby nevyžadovali po MŠ potvrzení obratem-nebude vyhověno /tiskopis se dokládá k daňovému přiznání v období února/ a není nutné tento tiskopis vyžadovat ihned.

Dále prosíme rodiče, aby MŠ předkládali tiskopis zcela vyplněněný/setkáváme se, že chybí údaje o žadateli a adrese/.

Pospíšilová, ředitelka MŠ

OZNÁMENÍ ŠKOLY  O UZAVŘENÍ O HLAVNÍCH PRÁZDNINÁCH- ROK 2022

ČERVENEC                  – ŠKOLA V PROVOZU

SRPEN                           – ŠKOLA UZAVŘENA

Upozornění pro rodiče,

v této době , kdy je větší množství nemocných dětí,  je zapotřebí  správně odhlašovat a přihlašovat děti ke stravování, informovat školní jídelnu/nyní nejlépe emailemmsm.zamjidelna@tiscali.cz,netelefonujte, paní vedoucí školní jídelny je nemocná/.

Stává se nám, že děti bývají neodhlášeny a tudíž je poplatek za stravné při neodhlášení dítěte  vysoký-75,-Kč /den- u dětí 3-6-let a  80,-Kč/den-u dětí 7 a více let -viz směrnice školní jídelny- ve složce Dokumenty

Prosíme o dobrou spolupráci v této oblasti

————————————————————————————————————————

Vážení rodiče,

v pátek /8.10./Vaše děti  zažily moc pěkný a naučný program Dravci, který k nám zavítal z Ostravy. Na školní zahradě na vlastní oči viděly sovu-pálenou i sněžnou, výrečka, kondora, poštolku, sokola a neuvěřitelně velkého- orla bělohlavého. Vyprávění chovatele spolu s ukázkami dravců i jejich letu, pohlazení sov bylo tak zajímavé, že jsme se nechtěli ani rozloučit. Byl to netradiční zážitek, na který budeme všichni dlouho vzpomínat.

Tato akce patřila mezi naše oblíbené aktivity, které dětem zajišťujeme. Patří do oblasti prožitkového učení. Jsme se jisti, že tato forma vzdělávání je jednou z nejúčinnějších metod  předškolního vzdělávání.

Jana Pospíšilová

———————————————————————————————————————–

Chceme se s Vámi podělit o radost, kterou jsme společně s Vašimi dětmi zažili v pátek dne 24.9.2021.

V tento den do MŠ přijela opravdová kapela- zpěvák Pavel Novák ml. se svým zábavným hudebním programem. Vystoupení proběhlo na terase naší zahrady – počasí bylo přímo ukázkové, jeho vystoupením  jsme byli všichni nadšeni. Písničky, které si pamatujeme v podání/ bohužel již zesnulého otce Pavla Nováka/, nám nikdy nezestárnou a v naší školce je můžete často slyšet. Těší nás, že jeho syn pokračuje v otcových šlépějích…..měl by určitě velkou radost.

Děkujeme za krásný zážitek  plný  pozitivní energie, kdy se nejen zpívalo, ale i tančilo a soutěžilo.

Těšíme se na příště!!!

Jana Pospíšilová

Pokyny k hygienickým opatřením

Organizace-začátku-školního-roku-2021-22
Postupy-školy-ohledně-nemoci-COVID-19-1

Zákonným zástupcům dětí a jejich doprovodu od 1.9.2021 i nadále přetrvává povinnost nošení respirátorů  ve vnitřních prostorách budov. V rámci hygienických opatření bude rodinným příslušníkům  dovoleno vstupovat jen do šaten dětí- ne do tříd, umýváren a WC.Ve vstupních místnostech školy bude k dispozici dezinfekce rukou.

Řiďte se těmito opatřeními a v šatnách školy pobývejte jen po nezbytnou dobu.

Denně sledujte zdrav. stav svých dětí a přivádějte JEN DĚTI ZDRAVÉ, BEZ PŘÍZNAKŮ RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ .

Průběžně -po dobu nezbytnou- budou děti namátkově měřeny bezkontaktním teploměrem.

—————————————————————————————————————————

Desatero pro rodiče – DOPORUČENO MŠMT!

Zapojení do projektů školy v roce 2021/22

Čteme denně dětem/podpora čtenářské gramotnosti/

Plasty se nenosí…/ekologický projekt/

Blíž k přírodě…/enviromentální projekt/

Se Sokolem do života/zvyšování fyzické zdatnosti/

olk_logo

Plasty se nenosí……..  projekt podporovaný KÚ Olomouckého kraje

Cílem projektu je vzbudit u dětí, rodičů i široké veřejnosti zájem o životní prostředí včetně důsledků chování v něm.

Celá mateřská škola je zapojena do sportovního projektu České obce sokolské Se Sokolem do života

——————————————————————————————————————–

V souvislosti s nařízením o ochraně osobních údajů- uveřejňujeme pověřenou osobu             p. Mgr.Renátu Czislinskou , email : czislinska@mohelnice.cz , tel. 776 772 855.